Cestovná kancelária Karpatika, s.r.o. vznikla transformáciou cestovnej agentúry Dagmar Gubová – Carpatica. Máme za sebou niekoľko vydarených akcií z vlastných nápadov. Organizovali a spoluorganizovali sme aj konferencie a stretnutia v Bratislave, napríklad Konferenciu kresťanských esperantistov, Konferencia Joachim Lenz Stiftung, Oldenburg.

Sme otvorení novým nápadom a re-freshli sme pre Vás svoje produkty ako návšteva Viedne autobusom alebo loďou, plavba po Dunaji.

Cestovná agentúra pre všetkých záujemcov pripravuje:

NOVINKA!! Škodovkou po Malých Karpatoch – kto by si nepamätal „nesmrteľné škodovky“, ktoré sa preháňali v socialistických časoch po našich cestách. Preto sme sa rozhodli si pripomenúť tieto časy a ponúkame Vám poldňový výlet, spojený s návštevou hradu Červeného kameňa, viechy v dedinkách pod Karpatmi alebo kombináciou obidvoch.

Počet účastníkov: jeden až štyria

Cena: na požiadanie, minimálne 35,- euro, maximálne 80,- euro

V cene je zahrnuté: cesta autom, sprievodca, ochutnávka vína

Objednávka nutná aspoň 24 hodín pred cestou v prípade voľných termínov.

Moldavsko

Moldavsko – úžasná, aj keď pre nás nepoznaná krajina, napriek tomu, že je v Európe. Krajina, ktorá si vybojovala svoju samostatnosť. Centrom turistiky je hlavné mesto Kišinev. Leží v centre krajiny, príjemné miesto , plné zelene a príjemných ľudí. Asi najväčším lákadlom Moldavska je však víno, ktoré je plnej chuti a príjemne omamné. To najviac reprezentujú pivnice v Moldavsku – Cricova s veľkými chodbami, dlhými 120 kilometrov s vhodnou klímou.. Pôvodné chodby boli využívané na ťažbu vápenca, Preprava podzemnými cestami je možná pre autami, autobusmi a nájdeme tu križovatky, semafory, dokonca ulice s vlastným názvom. Vyrába sa tu vynikajúce víno, ale aj šampanské, ktoré je prakticky totožne s francúzskym originálom. Dodnes fľašky ženy otáčajú ručne. Za čias Sovietskeho zväzu patrili vína z tejto oblasti k svetovej špičke a práve biele perlivé víno sa predávalo pod značkou “Sovietske šampanské”. Dnes sa tu vyprodukuje okolo 5 miliónov fliaš vína a v podzemí sa nachádza množstvo luxusných salónov pre prominentných hostí. Kláštor Orheiul Vechi patrí k najpôsobivejším moldavským pamiatkam. Ide o kláštorný komplex, ktorý sa rozkladá vysoko nad riekou Raut. Pravoslávni mnísi tu v 13. storočí vybudovali jaskynný systém a až do 18. storočia ho trvalo obývali. Unikátny komplex jaskýň nevyužívali len mnísi, ale v čase vojny tiež obyvateľstvo z priľahlých dedín. Svätyne a skromné príbytky pre mníchov sú vytesané do skalného útesu, na vrchole ktorého je vchod do kláštora. Prirodzenou súčasťou Moldavska je Pridnesterská republika, pre nás spomienka na socializmus, kde nájdeme nielen úžasnú pevnosť zo 16. storočia, ale aj si pochutíme na skvelom kaviári.

Pobyty v Moldavsku si môžete objednať u nášho partnera na : www.tatrabis.md

Pokiaľ potrebujete poradiť, obráťte sa na nás!

Ponuka na budúci rok: Twin City Linerom do Viedne

jeden z ťahúňov našej cestovnej agentúry: twin city linerom vyštartujeme z centra do Bratislavy do centra Viedne, kde budeme mať k dispozícií 4 hodiny čistého času pobytu so slovenským sprievodcom.Viedeň je krásne a obľúbené mesto našich klientov. Prevedieme Vás od Schwedenplatz po Stephansdom a Hofburg. Pre záujemcov objednáme obed s typickým Wiener Schnitzel a zákuskom. Minimálna skupina 15 osôb v prípade pevných vypísaných termínov.

Okrem vypísaných termínov pripravíme aj výlety na objednávku!